Produkten har blivit tillagd i varukorgen
Namngravyr på halsband på en bricka - på Mitt namn 15mm får du plats med 3 namn rakt eller i båge. Mitt namn 15mm med cirkelgravyr av flera namn. Snabb leverans! Namnhalsband med flera namn får du på berlocken Mitt namn 15mm. Gravyr i båge eller rakt. Valfri gravyr! Lyckoberlock med personlig gravyr - fin gåva till studenten! Namnberlock med upp till 4 namn. Mitt namn 15mm är handgjord i silver i Midsommarkransen, Stockholm. Mitt Namn 15mm - stilrent namnsmycke till halsband. Tillverkas efter beställning i Stockholm. Mamma mormor farmor ett familjesmycke att vara stolt över!

Mitt hjärta 15mm - cirkelgravyr

1 590 kr
Välj gravyrmängd!

Var vänlig ange följande:
Handgjort - tillverkas efter beställning
Finns ej i lagret
.
Finns ej i lagret

Produktbeskrivning
Mitt hjärta 15mm är en silverbricka med ett hjärta graverat i mitten och med cirkelgravyr runt hjärtat. Gravyr av upp till 3 namn eller ett kortare budskap kan graveras i båge på framsidan. Det finns också möjlighet till personlig gravyr på baksida. 
 
Berlocken kan med lätthet kombineras med andra berlocker, pärlor och stenar ur vårt sortiment eller så är den fin att bäras som en solitär på en silverkedja. Välj till din favorit bland vårt utbud av kedjor som du hittar under rubriken Kedjor i vänstermenyn.
 
Gravyr:
Upp till 3 namn eller kortare budskap får plats i cirkel på framsidan av berlocken (ca 20-25 tecken)
 
Symbol
I originalutförande graverar vi ett hjärta på denna berlock, men du kan säga till om du skulle önska någon av följande istället; Stjärna, Diamant, Tass, Kvinnotecken, Hästsko, Fyrklöver. Alla symboler, utom hjärta och stjärna som maskingraveras,  stämplas för hand mitt på berlocken och kan därför hamna en aning ocentrerat eftersom det är svårt att handstämpla exakt. Så vill du ha exakt centrerat - välj hjärta eller stjärna!
På baksidan graverar vi i cirkel precis som på framsidan. Säg till om du istället vill ha gravyr i raka rader på baksidan! Du kan förtydliga dina önskemål i meddelanderutan i kassan!

OBS!
Du behöver ange symbolen du vill ha i gravyrtext-rutan ovan! T.ex: Hjärta + gravyr: LIVIA ELIN ALICE
Vi minskar storleken på bokstäverna om det behövs för att gravyren ska få plats. Denna berlock graverar vi i versaler. (Om du inte har kommit överens med oss om annat.) Du kan också välja gravyr på baksidan av smycket (t.ex födelsedatum eller ett kortare budskap). Gör ditt gravyrval i rullistan ovan!

Tips
Du kan välja en karbinhake i silver som fäste istället för silverring, så att berlocken kan sättas på ett berlockarmband eller halsband, eller för att skapa nivåskillnad mellan olika berlocker på ett halsband. Karbinhake köps separat under rubriken Kedjor i vänstermenyn.
 
Storlek:
Diameter 15 mm, tjocklek 1,2 mm
 
Material:
925 silver
 

Design och tillverkning: Schmidt & Timóteo



Medelbetyg 5/5 baserat på 9 st röster.
Berlock är jättefint och mitt barnbarn får den på sin dopdagen. Det blir en fin gåva.
Jag är väldigt nöjd med berlocken och kommer absolut att lägga in en ny beställning på något smycke ifrån er i framtiden.
Så fin berlock!
Se fler recensioner...
Rekommenderade tillbehör till denna produkt


Smycken
Information
Få hjälp